Loading...

Licenčno vrednotenje

Vrednotenje strokovnih izpopolnjevanj
(30. Člen pravilnika)

Merila za vrednotenje strokovnih izpopolnjevanj so določena v Pravilnik o registru in licencah izvajalcev v dejavnosti zdravstven ali babiške nege (Uradni list RS, št. 152/20, pravilnik) in v Navodilu za oceno ustreznosti programa stalnega strokovnega izpopolnjevanja in določitev licenčnih točk za izvajalce zdravstvene ali babiške nege, ki za samostojno delo potrebujejo licenco (navodilo).

ORGANIZATOR

Organizator vlogo z obveznimi prilogami posreduje Zbornici – Zvezi najmanj 30 dni pred začetkom strokovnega srečanja.

IZVAJALEC

Kadar organizator Zbornici – Zvezi ne posreduje vloge za dodelitev točk organizatorju izpopolnjevanja, lahko izvajalec zaprosi za dodelitev licenčnih točk za udeležbo na takem strokovnem izpopolnjevanju v roku devetdeset (90) dni po zaključenem strokovnem izpopolnjevanju. Izvajalec, ki se je udeležil izobraževanja v tujini odda vlogo z obveznimi prilogami po istem postopku.

Izpolnjeno in podpisano vlogo posredujete po e-pošti na licencno.vrednotenje@zbornica-zveza.si, preko portala organizatorjev ali po navadni pošti.

Kontaktna oseba: Špela Pavlič
E-pošta:spela.pavlic@zbornica-zveza.si

Pogoji za priznavanje obveznih vsebin stalnega strokovnega izpopolnjevanja

Pravilnik v 19. členu določa, da se obvezne vsebine stalnega izpopolnjevanja v enem licenčnem obdobju nanašajo na:

Za obvezne vsebine stalnega strokovnega izpopolnjevanja se skladno z določili drugega odstavka 19. člena pravilnika priznavajo zgolj tista izpopolnjevanja, ki izpolnjujejo pogoje, opredeljene v navodilu, ki je objavljeno na tej spletni strani (priponka spodaj).

Potrdilu o udeležbi strokovnega izpopolnjevanja, programu strokovnega izpopolnjevanja oziroma drugemu dokazilu (npr. reference predavateljev, izjava organizatorja o zagotavljanju sledljivosti prisotnosti udeležencev izpopolnjevanja s pomočjo multimedijskih programov za učenje na daljavo, dokazila o izpolnjevanju pogojev za izvedbo predavanja in praktičnih delavnic iz temeljnih postopkov oživljanja, če gre za vrednotenje obvezne vsebine temeljnih postopkov oživljanja), ki je v tujem jeziku, se predloži tudi prevod v slovenskem jeziku.

Navodilo v V. poglavju določa dodatne kriterije za izvedbo obveznih vsebin stalnega izpopolnjevanja, ki so med drugim za posamezno obvezno vsebino naslednji:

Obvezne vsebine, ki se izvedejo s pomočjo multimedijskih vsebin

POGOJI ZA ORGANIZIRANJE IZPOPOLNJEVANJA S POMOČJO MULTIMEDIJSKIH PROGRAMOV ZA UČENJE NA DALJAVO

Organizator za izvedbo izpopolnjevanja s pomočjo multimedijskih programov za učenje na daljavo mora izpolnjevati naslednje pogoje:

  • je izvajalec zdravstvene dejavnosti, oziroma če gre za drugo pravno ali fizično osebo, ki je registrirana za opravljanje dejavnosti izobraževanja;
  • ima organizacijske in strokovne kadre za izvedbo izpopolnjevanja s pomočjo multimedijskih programov za učenje na daljavo in izpolnjuje pogoje iz pravilnika, ki ureja strokovno izpopolnjevanje zdravstvenih delavcev in zdravstvenih sodelavcev;
  • ima določene odgovorne osebe za zagotavljanje izvajanja programa izpopolnjevanja s pomočjo multimedijskih programov za učenje na daljavo;
  • z ustreznimi tehničnimi sredstvi zagotavlja sledljivost prisotnosti udeležencev izpopolnjevanja s pomočjo multimedijskih programov za učenje na daljavo;
  • zagotavlja, da se je preverjanje znanj izvedlo iz vsebin izobraževanja s pomočjo multimedijskih programov za učenje na daljavo, če je preverjanje znanja potekalo;
  • hrani dokumentacijo o izvedbi izpopolnjevanja in prisotnih udeležencih;
  • hrani dokumentacijo o testnih vprašanjih in rezultatih preverjanja znanja za udeležence, če je preverjanje znanja potekalo.

Izjava o spletnih piškotkih

Spletno mesto uporablja piškotke za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje in spremljanje statistike obiska. Z nadaljevanjem obiska spletnega mesta ali izborom opcije »Strinjam se« se strinjate z uporabo piškotkov. V primeru nestrinjanja izberite opcijo “Ne strinjam se”.