Anita Prelec, predsednica Zbornice – Zveze, je v pogovoru z dr. Golobom izpostavila zadovoljstvo, da je vlada prepoznala pomembnost zakonske ureditve področja zdravstvene nege in babištva ter sprejela Zakon o zdravstveni negi in babištvu, ki predstavlja temeljni okvir za nadaljnji razvoj stroke.
»Zakon, za katerega smo si v Zbornici – Zvezi prizadevali že desetletja, predstavlja temelj za ureditev področja zdravstvene in babiške nege, da bo kakovostno in varno poskrbljeno tako za paciente kot izvajalce. Zdravstveno nego in babištvo postavlja kot enakovreden del zdravstvenega varstva, ne le po številčnosti izvajalcev, temveč po temeljni vlogi medicinskih sester in babic na vseh ravneh zdravstvenega in socialnega varstva. Prepričani smo, da predstavlja pomemben korak k bolj stabilnemu zdravstvenemu sistemu, ki bo učinkoviteje odgovarjal na potrebe ljudi,« je povedala Prelec.
Predsedniku vlade smo v okviru obiska predstavili kratek zgodovinski pregled delovanja in poslanstva krovne strokovne organizacije s področja zdravstvene in babiške nege s ključnimi mejniki. Obisk se je zaključil v novonastajajočem centru za vseživljenjsko učenje, kjer smo prikazali temeljne postopke oživljanja in uvajanje intravenske kanile s pomočjo ultrazvoka.
Več o obisku: https://www.gov.si/…/2026-02-16-premier-dr-golob…/























