Mobilno izobraževanje EDUcationBus: Strokovni obisk Centra za oskrbo oseb z demenco Velden

Zbornica - Zveza, Sekcija medicinskih sester v vzgoji in izobraževanju

E sekcija-izobrazevanje@zbornica-zveza.si

20/9/2024

Glavna avtobusna postaja Maribor

Sekcija medicinskih sester v vzgoji in izobraževanju organizira prvo mobilno izobraževanje – EDUcationBus v Velden (Avstrija). Strokovno izpopolnjevanje bo potekalo mobilno na avtobusu in se nadaljevalo z ogledom in predavanjem v najsodobnejšem Centru za oskrbo oseb z demenco.

Strokovni obisk bo potekal v petek 20. 9. 2024 z odhodom avtobusa ob 7.00 uri (glavna avtobusna postaja Maribor).

Strokovno izpopolnjevanje sovpada z mednarodnim dnevom Alzheimerjeve bolezni, zato bodo teme strokovnega srečanja naslednje:

• Alzheimerjeva bolezen, kdo je bil dr. Alois Alzheimer in zgodba Auguste Deter.
  • Demenca v Sloveniji, Evropi in po svetu.
  • Izzivi dolgotrajne oskrbe oseb obolelih za demenco, predstavitev primerov oskrbe Avstrije, Nizozemske, Norveške in predstavitev osnovnih lastnostih teh zdravstvenih sistemov.
  • Oseba obolela za demenco v paliativni oskrbi.

Registracija udeležencev

7.00

Odhod avtobusa (glavna avtobusna postaja Maribor)

Mobilna učilnica (avtobus)

Uvodni pozdrav Izr. prof. dr. Boris Miha Kaučič

Sodobni pristopi obravnave oseb z demenco viš. pred. dr. Nataša Štandeker

Razprava, izmenjava izkušenj

Odmor za malico

Prihod v Mavida Demenzkompetenzzentrum Velden - predstavitev koncepta MaVida z ogledom centra mag. Daniel Nedved s sodelavci, viš. pred. dr. Nataša Štandeker, asist. Mihael Nedeljko (razdelili se bomo v tri skupine)

MaVida center za oskrbo oseb obolelih za demenco je bil odprt novembra 2018 in predstavlja primer dobre prakse oskrbe oseb z različnimi oblikami in stopnjami demence po navišjih standardih oskrbe v evropskem in svetovnem merilu. Pogosto ga obiskujejo delegacije iz različnih delov sveta med drugim tudi iz Kitajske. Posebnost centra je njegova prostornost in prostorni parki v ohišnici doma.

Prihod v Celovec, prosto za ogled mesta. Med potjo se bomo ustavli ob Knežjem kamnu.

Izzivi na področju staranja v prihodnje viš. pred. dr. Nataša Štandeker, asist. Mihael Nedeljko, doktorski kandidat socialne gerontologije

18.00

Predviden prihod v Maribor Možne so časovne spremembe, s kasnejšim prihodom v Maribor (najkasneje do 19. ure)

Na strokovno srečanje se je potrebno prijaviti preko e-prijavnice, ki je objavljena na spletni strani Zbornice – Zveze. Število mest je omejeno na 40. Za članice/člane Zbornice – Zveze je kotizacija 110 €, za nečlanice/nečlane Zbornice-Zveze je kotizacija 220 €.

V kotizacijo je vključen avtobusni prevoz, strokovno vodenje po programu, pogostitev v odmoru, prevajanje v slovenski jezik in e-gradivo.

Kotizacijo je potrebno poravnati na transakcijski račun Zbornice – Zveze SI56 0201 5025 8761 480, sklic na številko 00 0203-20092024, s pripisom za Sekcijo medicinskih sester v vzgoji in izobraževanju.

Fizične osebe (samoplačniki) posredujejo potrdilo o plačilu po e-pošti na naslov:
sekcija-izobrazevanje@zbornica-zveza.si

Strokovno srečanje je v postopku pridobitve licenčnih točk na Zbornici zdravstvene in babiške nege Slovenije – Zvezi strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije.

E-prijava za člane Z – Z

E-prijava za nečlane Z – Z

V primeru, da se prijavljena oseba pravočasno ne odjavi (najkasneje do 5. 9. 2024) ali se ne udeleži strokovnega srečanja, se obračuna kotizacija skladno s cenikom Zbornice – Zveze.

Za dodatne informacije se obrnite na sekcija-izobrazevanje@zbornica-zveza.si