Skrb zase kot uvod h kakovostni obravnavi nevrološkega pacienta

Zbornica - Zveza, Sekcija medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov v nevrologiji

T robert.rajnar@gmail.com

24/11/2023

Grand Hotel Union, Miklošičeva cesta 1, 1000 Ljubljana

Poglej na zemljevidu

Strokovno srečanje bo namenjeno pomembni temi, ki presega zgolj strokovno področje zdravstvene nege in oskrbe nevrološkega pacienta –

to je temeljni opomnik o pomenu ohranjanja lastnega zdravja, časa in duševne stabilnosti.

Zakaj je skrb zase tako izjemno pomembna?

Če smo sami dobro, svoje delo opravljamo bolj učinkovito, sočutno in kakovostno.

Čas, ki ga posvetimo sebi, ni zgolj razkošje, ampak nujnost.

Pomanjkanje skrbi zase lahko prinese številne posledice: prekomerno delo, izgorelost, stres in občutek nemoči so le nekateri od izzivov, s katerimi se lahko srečamo.

Registracija s pogostitvijo

Pozdravni govor predsednika

I. SKLOP

Boj proti izgorelosti - počitek ni isto kot lenarjenje Tina Bončina, dr. med., psihoterapevtka, trenerka logosinteze

Kako naj v službi skrbim zase, če moram delati? mag. Mojca Frelih

Spinalna mišična atrofija - prehod iz otroške nevrologije v svet odraslih: Ključna vloga medicinske sestre Simpozij generalnega pokrovitelja, Roche d. o. o.; Mojca Lukša, dipl. m. s.

Razprava

Odmor s pogostitvijo

II. SKLOP

Obvladovanje časa – samoorganizacija: napotki, orodja in tehnike Neli Pavlin

Reči NE je odraz spoštovanja in ljubezni do sebe dr. Anita Pirečnik Noč

Skrb za osebe z multiplo sklerozo po kovidu in v luči digitalizacije zdravstva: pogled medicinske sestre Simpozij generalnega pokrovitelja, Roche d. o. o.; Nives Matko, dipl. m. s., Urška Potočnik, dipl. m. s

Razprava

Organizirano kosilo v restavraciji Eurostars uHotel

III. SKLOP

Nevronoteka: S humorjem nad skrbi Člani izvršnega odbora Sekcije

Natrenirajmo osebno odgovornost mag. Jani Prgić, Svetovalno-izobraževalni center MI in Nevroznanost

Skrb za zdravo hrbtenico zaposlenih v zdravstveni negi doc. dr. David Ravnik

Zdravstvena nega pacienta pred in po uvedbi zdravljenj kompleksne Parkinsonove bolezni Simpozij generalnega pokrovitelja, Abbvie d. o. o.; Robert Rajnar, mag. zdr. nege

Humanoidni robot Frida v podporo pri bolnišnični oskrbi Melita Kokol, dipl. m. s

Zaključek

Da bo srečanje za vas čim bolj udobno bo Sekcija tudi letos poskrbela za odlične vsebine, organizirano kosilo, prijetno druženje v odmorih in brezplačni povratni avtobusni prevoz na relacijah MB-CE-LJ-CE-MB, NM-Ivančna Gorica-LJ- Ivančna Gorica-NM in KP-PO-LJ-PO-KP (v primeru zadostnega števila prijavljenih na avtobusni prevoz). Vsi udeleženci in udeleženke, ki bi želeli brezplačni avtobusni prevoz pošljite e-mail z imenom, priimkom, tel. št. in želeno lokacijo vstopnega mesta na: darja.glavan@gmail.com, kjer boste dobili natančne informacije o lokacijah in urah odhoda.

Kotizacija z vštetim DDV znaša 220€ (članom Zbornice – Zveze, ki imajo poravnane članske obveznosti, se prizna 50 % popust in znaša 110 €).

Z udeležbo na izobraževanju dobite 7 licenčnih točk.

E-prijava za člane Z – Z

E-prijava za nečlane Z – Z

Za vse dodatne informacije se obrnite na sekcija-nevrologija@zbornica-zveza.si

V priponki spodaj je program strokovnega srečanja.