Revitalizacija upanja: Uporaba črpalk za zdravljenje napredovale Parkinsonove bolezni in ostalih motenj gibanja v delovnem okolju

Zbornica - Zveza, Sekcija medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov v nevrologiji

T 051352552 E sekcija-nevrologija@zbornica-zveza.si

19/1/2024

Ustvarjalni center Švicarija, Pod turnom 4, 1000 Ljubljana

Poglej na zemljevidu

Pozdravni govor

I. SKLOP

Metode zdravljenj napredovale Parkinsonove bolezni in tehnične lastnosti črpalk/ naprav za zdravljenje (Apomorfin, Duodopa®, Lecigon®, Globoka možganska stimulacija) pred. Robert Rajnar, mag. zdr. nege. KOBŽ, Nevrološka klinika, Univerzitetni klinični center

Tehnične lastnosti in rokovanje s črpalko Crono Apo-go III za zdravljenje z apomorfinom pred. Robert Rajnar, mag. zdr. nege. KOBŽ, Nevrološka klinika, Univerzitetni klinični center

Razprava

Odmor

II. SKLOP

Tehnične lastnosti in rokovanje s črpalko Caad-Legacy® za zdravljenje z zdravilom Duodopa® pred. Robert Rajnar, mag. zdr. nege. KOBŽ, Nevrološka klinika, Univerzitetni klinični center

Tehnične lastnosti in rokovanje s pripomočki za zdravljenje z globoko možgansko stimulacijo (programator za bolnike z nevrostimulatorji Activa PC in Activa RC, sistem za polnjenje nevrostimulatorja Activa RC) Tjaša Kosi, dipl. inž. ort. in prot., Zaloker & Zaloker d. o. o.

Razprava

Kosilo

III. SKLOP

Tehnične lastnosti in rokovanje s črpalko Crono-LECIG za zdravljenje z zdravilom Lecigon® pred. Robert Rajnar, mag. zdr. nege. KOBŽ, Nevrološka klinika, Univerzitetni klinični center

Razprava in zaključki

Parkinsonova bolezen (PB) je drugo najpogostejše nevrodegenerativno obolenje, po svetu je obolelih 10 milijonov ljudi. Strokovnjaki pričakujejo, da se bo prevalenca PB do leta 2030 podvojila, zato je pomembno prepoznati in nadalje razvijati zdravstveno nego in oskrbo na področju motenj gibanja.
Na tokratnem srečanju boste skozi predavanja in praktične delavnice osvojili rokovanje s trenutno dostopnimi črpalkami/ napravami za zdravljenje motenj gibanja.
Znanja, ki jih boste udeleženci tokratnega strokovnega srečanja pridobili bodo omogočala kontinuirano zdravljenje pacientov in navezavo stikov s sodelavci s področja motenj gibanja, ki vam bodo v pomoč v vaših delovnih okoljih.

Kotizacija z vštetim DDV znaša 220€ (članom Zbornice – Zveze, ki imajo poravnane članske obveznosti, se prizna 50 % popust in znaša 110 €).

E-prijava za člane Z – Z

E-prijava za nečlane Z – Z

Za vse dodatne informacije se obrnite na sekcija-nevrologija@zbornica-zveza.si

V priponki spodaj je program strokovnega srečanja.