Utrinki iz 11. Kongresa zdravstvene in babiške nege

MEDICINSKIH SESTER, BABIC IN ZDRAVSTVENIH TEHNIKOV SLOVENIJE
Ob železnici 30 A, 1000 Ljubljana
Tel: 01 544 54 80, e-pošta: tajnistvo@zbornica-zveza.si

V Kongresnem centru Brdo pri Kranju se je v organizaciji Zbornice – Zveze zaključil 11. kongres zdravstvene in babiške nege Slovenije (http://www.zbornica-zveza.si/sites/default/files/doc_attachments/program...), ki je potekal pod geslom Medicinske sestre in babice – ključne za zdravstveni sistem. Več kot 280 udeleženk in udeležencev je prisluhnilo mednarodnim plenarnim predavateljem, med drugim predsednici Mednarodnega sveta medicinskih sester (ICN) Annette Kennedy, generalnemu sekretarju Evropske zveze združenj medicinskih sester (EFN) dr. Paulu de Raeveju in prof. dr. Lesley Page, nekdanji predsednici Kraljevega združenja babic. Na kongresu je Zbornica – Zveza slavnostno obeležila tudi 90. obletnico organiziranega delovanja medicinskih sester na Slovenskem.

Nagovor predsednice Zbornice - Zveze, Monike Ažman

Nagovor predsednice Mednarodnega sveta medicinskih sester (ICN), Annette Kennedy

Nagovor predsednika vlade, Mira Cerarja

Nagovor predsednika države, Boruta Pahorja