Priprava, shranjevanje, distribucija in transfuzija krvnih komponent

Zbornica zdravstvene in babiške nege Slovenije - Zveza strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije, Sekcija medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov v anesteziologijo, intenzivno terapijo in transfuziologijo
26.11.2019 - 07:35
Zavod RS za transfuzijsko medicino Ljubljana
Zbornica zdravstvene in babiške nege Slovenije - Zveza strokovnih
društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije,
Sekcija medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov v anesteziologijo,
intenzivno terapijo in transfuziologijo

08.00 - 08.30 Registracija udeležencev
08:30 - 09:00 Predstavitev transfuzijske dejavnosti na ZTM in v Sloveniji, Lidija Svetelšek, dipl.m.s.

Delavnice:
09:00 - 12:00
Odvzem polne krvi in aferezni postopki, Brigita Lekše Golob, mag.zdr.nege
Predelava krvi v krvne komponente, Marija Kotnik, dipl.m.s.
Shranjevanje, izdaja in transport krvnih komponent, Ana Marija Kovačič Tonejc, dipl.m.s.
Terapevtski odvzemi krvi, Blanka Musar, dipl.m.s.

12:00 - 13:00 Odmor

Delavnice:
13:00 - 17:00
Naročanje krvnih komponent in odvzema vzorca za predtransfuzijske preiskave, Goranka Beguš, dipl.m.s.; Ana Marija Kovačič Tonejc, dipl.m.s.
Izvedba predtransfuzijskih preiskav (krvne skupine ABO, RhD, Kell, DCT, ICT, navzkrižni preiskus, faze naročanja, stopnja nujnosti, shranjevanje in sprejem vzorcev), Barbara Peer, dipl.inž.lab.biomed.; Tanja Uhan, inž.farm.
Postopki ob transfuziji eritrocitov, trombocitov in plazme (posebnosti ob transfundiranju, shranjenju krvnih komponent, ukrepanje ob neželenih učinkih), Stanka Pipan, dipl.m.s.; mag. Cvetka Gregorc, VMS, prof.zdr.vzg.

17:00 - 17:10 Zaključek

Komu je tečaj namenjen?
Seminar je namenjen medicinskim sestram in drugim zdravstvenim delavcem.

Število udeležencev:
Število udeležencev je omejeno na 30 oseb. Za registracijo potrebujete člansko izkaznico.

Kotizacija:
Kotizacija za enodnevne delavnice z vključenim DDV znaša 190 EUR (članom ZZBNS, ki imajo poravnane članske obveznosti, se prizna 50 % popust in znaša 95 €). Kotizacijo nakažite na transakcijski račun Zbornice – Zveze. NLB, posl. Tavčarjeva 7, Ljubljana ZZBNS - ZDMSBZTS št: 02015-0258761480, sklic na številko 00 0204 – 25042019. s pripisom “Sekcija za anesteziologijo”.
Podjetja in zavodi lahko znesek poravnajo tudi po prejetju računa.

Kotizacija obsega: Udeležba na predavanjih in delavnicah tečaja, osvežitve med odmori in kosilo.

Prijava

Prijave preko e-prijave: e-prijavnico najdete na spletni strani Zbornice – Zveze in v naboru izobraževanj poiščete strokovno izpopolnjevanje »PRIPRAVA, SHRANJEVANJE, DISTRIBUCIJA IN TRANSFUZIJA KRVNIH KOMPONENT«.

Prijave so možne tudi preko spodnjih povezav.

Lokacija delavnice
Zavod RS za transfuzijsko medicino